Dovoz a montáž

Pretože všetky žumpy máme skladom, vieme Vám žumpu dodať maximálne do 7 dní, všetko však záleží na dohode.
Samozrejme, betónovú žumpu vyrobíme, dovezieme a prevedieme odbornú montáž u Vás, kdekoľvek na Slovensku.
Žumpu Vám dovezieme na našom nákladnom vozidle, ktoré je vybavené hydraulickým ramenom, pomocou ktorého Vám žumpu umiestnime do pripravenej jamy. Nieje teda potrebný žiadny žeriav. V prípade zlého prístupu Vám žumpu zložíme na najbližšie prístupné miesto.
Montáž spravíme hneď pri dovoze. Čas montáže záleží od rôznych okolností, bežne máme žumpu hotovú za približne 40 minút.
Dĺžka vozidla je približne 10,5m a šírka 2,7m. Odporúčaná šírka komunikácie pri rovnom prejazde je minimálne 3 metre.

Žumpa

Áno, žumpy máme vyrobené a čakajú na sklade.
Pre bežný rodinný dom s 3 až 6 člennou rodinou odporúčame žumpu s objemeom 10 alebo 12m3.
Záruka je samozrejmosťou, kvalitu žumpy a jej vodotesnosť dokazuje aj certifikát, ktorý k žumpe dostanete. Dĺžka záruky je 24 mesiacov.
Certifikát dostanete pri prevzatí a zaplatení žumpy. Certifikát si odložte, pretože je potrebný pri kolaudácií nových stavieb.
Priemerná hrúbka jednotlivých stien betónovej žumpy je 100 až 120mm.

Čo a ako

Pred tým, ako Vám žumpu dovezieme, je potrebné, aby ste mali pripravenú jamu (vykopanú a spodok jamy vysypaný jemným štrkom alebo pieskom, cca. 100mm) a sprístupnenú príjazdovú cestu. Použitie makadamu frakcie hrubšej ako je 32-60 môže spôsobiť poškodenie žumpy / nádrže / septiku. Odporúčame použiť jemnejšiu frakciu štrku.
Rozmery jamy závisia na tom akú veľkú žumpu si zakúpite. Je potrebné, aby jama bola o 500mm väčšia na každej strane žumpy. Rozmery stavebných jám nájdete v tabuľke. Jednokomorové žumpy Dvojkomorové žumpy
Po ukončení našich prác je potrebné nechať montážnu penu dobre zaschnúť a následne orezať. Orezanú montážnu penu je potrebné premazať flexibilným lepidlom. Žumpu nie je vhodné ihneď po osadení zasypať zeminou, je potrebné počkať kým lepidlo nezaschne .
Na obsypanie žumpy stačí obyčajná zemina. Nieje potrebné nič betónovať.
Otvor na pripojenie potrubia nepripravujeme, pretože každému vyhovuje pripojenie na inom mieste. Otvor je treba si vytvoriť sám, najlepšie vo vrchnej časti žumpy. Potrubie je možné napojiť aj cez komín.
Otvor na pripojenie potrubia nie je predpripravený, pretože každému vyhovuje pripojenie na inej strane a v inej výške. Je potrebné, aby ste si pripojenie potrubia spravili sami, najskôr však po 24 hodinách, aby si žumpa dobre "sadla".

Objednanie

Objednanie je jednoduché, stačí zavolať na tel.č. 0948 687 533 alebo nám zanechať správu cez kontaktný formulár, prípadne nás konktaktujte na e-mail: info@dobrezumpy.sk
Platiť môžete buď popredu prevodom na účet alebo zaplatiť v hotovosti pri dovoze (na dobierku).

Reklamácie

Po ukončení našich prác je potrebné nechať montážnu penu dobre zaschnúť a následne orezať. Orezanú montážnu penu je potrebné premazať flexibilným lepidlom. Žumpu / nádrž nie je vhodné ihneď po osadení zasypať zeminou, je potrebné počkať kým lepidlo zaschne .